Jak kupić okulary korekcyjne przez internet?

Zakupy w sieci to dla większości z nas codzienność – kupujemy w ten sposób ubrania, obuwie, kosmetyki, meble, żywność i wiele więcej… Pora do tej listy dopisać także zakupy w salonie optycznym! Zastanawiasz się, czy to w ogóle możliwe? W Vision Express to nie tylko możliwe, lecz także bardzo proste. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak dobrać okulary przez internet, a następnie dokonać zakupu.

O czym przeczytasz w artykule:

  • Dlaczego warto kupić okulary korekcyjne przez internet?
  • Jak dobrać okulary przez internet?
  • Jak zamówić okulary przez internet krok po kroku?

Jeśli dotąd korzystałeś wyłącznie ze stacjonarnych salonów optycznych, z pewnością jesteś przyzwyczajony do przymierzania okularów korekcyjnych w towarzystwie optyka. Być może wydaje Ci się, że to właśnie jego obecność jest gwarantem tego, że oprawki będą dobrane odpowiednio do Twojej twarzy, a rozstaw źrenic i inne parametry niezbędne do prawidłowego wstawienia szkieł – odpowiednio zmierzone. Tymczasem zakup okularów przez internet może być równie bezpieczny, a do tego dużo szybszy!

Dlaczego warto kupić okulary korekcyjne przez internet?

Oczywiście profesjonalizm optyków i ich dobre oko to rzecz nie do przecenienia. Wiele osób zawdzięcza im dobór świetnych oprawek. Świat jednak się zmienia, a współcześnie mamy do wyboru coraz więcej modeli okularów w rozmaitych kształtach, kolorach i fasonach. O Ile w stacjonarnym salonie ich ilość jest ograniczona przestrzenią, o tyle w przestrzeni wirtualnej nie ma tego problemu, możesz więc szukać tak długo, aż znajdziesz coś, co będzie Ci odpowiadać w stu procentach. A gdy już zdecydujesz się na tę jedną, z wybraną parą okularów możesz oswoić się we własnych czterech ścianach, w codziennej sytuacji, wśród najbliższych i poświęcić na mierzenie tylu czasu, ile potrzebujesz. Zupełnie tak samo jak w przypadku zamawianej przez internet odzieży.

Oszczędzasz w ten sposób także czas, który musiałbyś spędzić na dojazd i wizytę w salonie. Okulary przez internet możesz kupić o każdej porze dnia i nocy. Masz też szybki dostęp do opinii użytkowników na temat konkretnej pary, porównywarki cen oraz wykazu podobnych modeli. Swój wybór możesz więc przemyśleć i przeanalizować pod różnymi kątami.

Czy wiesz, że…
Towar zakupiony przez internet możesz zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia otrzymania przesyłki. Dotyczy to także okularów korekcyjnych – chyba że zostały wykonane na specjalne zamówienie. Dlatego jeśli wybrany przez Ciebie model oprawek ostatecznie nie spełni Twoich oczekiwań – bez problemu możesz go odesłać i otrzymać zwrot pieniędzy.

Internetowe sklepy często oferują też dodatkowe rabaty np. na pierwsze zakupy czy drugą parę okularów, a także dodatkowe opcje płatności. W e-salonie Vision Express możesz skorzystać m.in. z rat 0% oraz płatności odroczonych dostępnych za pośrednictwem PayPo. Dzięki temu za zakupione przedmioty zapłacisz później. To świetna opcja dla osób, którym na przykład zniszczyły się okulary, potrzebują nowych, ale dopiero czekają na wypłatę i nie mają w tej chwili potrzebnej sumy do wydania.

Jak dobrać okulary przez internet?

Wiele osób ma wątpliwości, czy uda im się skutecznie dobrać oprawki bez przymiarki. Na szczęście w Vision Express mamy na to sposób: wirtualną przymierzalnię , z pomocą której w prosty sposób zmierzysz okulary korekcyjne przez internet. To wygodne rozwiązanie wykorzystuje tzw. rzeczywistość rozszerzoną i dzięki zastosowanym nowoczesnym technologiom zmieni ekran Twojego smartfona czy komputera w lustro. W efekcie zobaczysz swoje odbicie… z nałożonymi wybranymi przez Ciebie oprawkami – zupełnie tak, jakbyś miał je na nosie! Możesz więc wybierać, zastanawiać się, testować różne modele i czuć się jak przed lustrem w salonie optycznym. Tyle że wygodniej, bo w domowym zaciszu.

Czy wiesz, że…
Oprawki, które można zmierzyć w wirtualnej przymierzalni, rozpoznasz po charakterystycznej ikonie umieszczonej obok nich na karcie produktu. Niestety nie wszystkie modele są dostępne w tej opcji, chociaż staramy się, by oferta była jak najszersza.

Nie musisz martwić się też o parametry szkieł. Wszystkie informacje znajdują się bowiem na recepcie, którą otrzymasz od optometrysty. Dla pewności możesz poprosić go, by dodatkowo zmierzył rozstaw Twoich źrenic lub zmierzyć go samemu z pomocą prostej instrukcji.

Jak zamówić okulary przez internet krok po kroku?

Kupowanie okularów przez internet jest równie proste jak kupowanie ich w salonie optycznym. Dla większości osób najtrudniejszy etap to dobór odpowiednich oprawek. W Vision Express oferujemy Ci setki modeli, dlatego warto zarezerwować na mierzenie trochę czasu i nie robić tego w pośpiechu, by ostateczny wybór był przemyślany.

Gdy już znajdziesz oprawki dla siebie, przejdź do prostego konfiguratora, za pomocą którego wprowadzisz informacje dotyczące mocy i właściwości soczewek. Zostaniesz poproszony o określenie, czy potrzebujesz soczewek do bliży lub do dali, a następnie o wybór odpowiedniego pakietu podzielonego według właściwości soczewek (takich jak powłoka antyrefleksyjna, cieniowanie, ochrona UV itd.), podanie mocy oraz rozstawu źrenic. I tyle! Zostanie Ci tylko sfinalizowanie transakcji i opłacenie jej. To naprawdę bardzo proste!

Kupno okularów korekcyjnych przez internet już niedługo będzie tak powszechne jak kupowanie w ten sposób ubrań czy kosmetyków. Coraz więcej osób docenia łatwość i wygodę tego rozwiązania. Nie warto bać się nowoczesnych rozwiązań i wypróbować je jak najszybciej – tym bardziej, jeśli dzięki prawu do zwrotu możesz wycofać się z niego bez żadnych konsekwencji.

Umów się na badanie wzroku

Nasi specjaliści czekają na Ciebie!