Wirtualna przymierzalnia okularów – jak z niej korzystać?

Wirtualna przymierzalnia to komfortowe rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą do końca, jakiego kształtu oprawek szukają, i chciałyby wypróbować różne modele. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu można wybrać dla siebie idealne okulary – bez konieczności wychodzenia z domu. Jak skorzystać z wirtualnej przymierzalni Vision Express?

Wirtualna przymierzalnia korzysta z mechanizmu tzw. rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality – AR). Przy użyciu tej nowoczesnej technologii oraz kamerki internetowej w danym sprzęcie (komputerze, laptopie, smartfonie etc.) ekran zmienia się w wirtualne lustro. Można w nim zobaczyć swoje odbicie w wybranych oprawkach okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych. Pozwala to na przymierzenie dowolnej liczby różnych modeli z domowego zacisza i odpowiednie ich dopasowanie do kształtu twarzy.

Jak skorzystać z tego narzędzia? Przy wybranych modelach znajduje się charakterystyczny znak wirtualnej przymierzalni. Po kliknięciu w niego otworzy się okno z krótką instrukcją. Najpierw przeglądarka zada pytanie, czy zezwalasz na użycie Twojej kamery internetowej. Bez wyrażenia na to zgody – nie można skorzystać z tego narzędzia.

Po zaakceptowaniu tego wymogu system następnie przystąpi do tworzenia trójwymiarowego modelu Twojej twarzy. Należy się tu kierować wskazówkami podawanymi na ekranie (chodzi m.in. o poruszenie głową w lewą i prawą stronę, tak aby dało się ją zobaczyć z różnych perspektyw). Po chwili można już zobaczyć widok swojej twarzy „ubranej” w przymierzany model. Jeśli chce się kupić online wybrane okulary, można dodatkowo dobrać do nich odpowiednią moc soczewek.

 

 

Korzystanie z wirtualnej przymierzalni okularów – krok po kroku

Jeżeli przy danym modelu nie znajduje się ikona wirtualnej przymierzalni, oznacza to, że rozwiązanie to nie jest w tym wypadku dostępne. W takiej sytuacji zapraszamy do odwiedzenia jednego z najbliższych salonów Vision Express!

 

Umów się na badanie wzroku

Nasi specjaliści czekają na Ciebie!