Soczewki kontaktowe w czasach koronawirusa

Soczewki kontaktowe są wygodną alternatywą dla okularów korekcyjnych, często noszone zamiennie z okularami sprawiają, że komfort naszego życia się zwiększa, a uprawianie ulubionego sportu staje się bardziej przyjemne. Nie musimy z nich całkowicie rezygnować w czasach pandemii, ale powinniśmy pamiętać o pewnych regułach, które należy bezwzględnie przestrzegać. Poniżej znajdziecie parę wskazówek jak bezpiecznie używać soczewek kontaktowych.

  1. Przede wszystkim myj ręce mydłem przez co najmniej 20 sekund, a następnie wysusz je jednorazowym ręcznikiem.
  2. Nie dotykaj oczu i ich okolic rękoma. Wiemy, że czasami trudno się powstrzymać, zwłaszcza gdy jesteśmy zmęczeni i jest to jedno z naszych przyzwyczajeń. Niestety zarazki, które lubią trzymać się na naszych dłoniach, w taki sposób szybko mogą przedostać się także do naszych oczu. Jeżeli już masz zmęczone oczy i musisz je przetrzeć, zrób to za pomocą czystej chusteczki, którą następnie od razu wyrzucisz.
  3. Nie korzystaj z przeterminowanych płynów do pielęgnacji soczewek. Po upływie daty ważności taki płyn nie spełnia już swoje roli, czyli nie dezynfekuje soczewek, które w niego zanurzamy. Uwaga! Nigdy nie używaj zwykłej wody z kranu do płukania soczewek.
  4. Dbaj o czystość pojemnika, w którym przechowujesz soczewki. Pamiętaj, że za każdym razem gdy założysz już soczewki, przemyj pojemnik płynem i pozostaw do wyschnięcia (otwarty). Suszenie pojemnika jest ważne, ponieważ drobnoustroje nie rozmnażają się w suchym środowisku.
  5. Zrób zapasy swoich soczewek kontaktowych.

 

Jeszcze więcej porad dotyczących soczewek kontaktowych znajdziecie na stronie naszego partnera:

https://coopervision.pl/informacja-dotycz%C4%85ca-koronawirusa-covid-19-i-u%C5%BCywania-soczewek-kontaktowych

Zajrzyjcie koniecznie i dbajcie o siebie  #zostanwdomu

Umów się na badanie wzroku

Nasi specjaliści czekają na Ciebie!