Soczewki kontaktowe kolorowe, które podkreślą twoją urodę?

Soczewki, które korygują wady wzroku, mogą również podkreślić twoją urodę. Kolorowe soczewki kontaktowe to aktualnie bardzo modny produkt, który jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Czym kierować się podczas ich wyboru, aby zaskoczyć efektem?

Pierwsze soczewki kontaktowe były wytwarzane ze szkła. Współcześnie dostępne produkty to soczewki silikonowo-hydrożelowe, które charakteryzują się tym, że w stosunku do innych materiałów mają kilkukrotnie wyższą przepuszczalność tlenu. Specjaliści nie mają wątpliwości, że właśnie takie są znacznie zdrowsze dla oka i większość rekomendowanych firm – w trosce o zdrowie swoich klientów – używa do produkcji swoich wyrobów właśnie tych materiałów. Część z dostępnych produktów pozwala przy tym na podkreślenie naturalnego koloru oczu albo całkowitą zmianę barwy tęczówki. To tak zwane soczewki kontaktowe kolorowe lub też kosmetyczne, czyli nieposiadające optycznej. Przed zakupem warto rozeznać się wśród dostępnych typów, gdyż to właśnie od nich zależy ostatecznie uzyskany rezultat.

Nieprzezroczyste, czyli zmieniające kolor

To soczewki przeznaczone dla osób, które zdecydowały się na całkowitą zmianę koloru tęczówki. Jest to możliwe z uwagi na specjalną budowę soczewek. Intensywna barwa pokrywa znaczącą część produktu poza środkowym fragmentem, dzięki czemu nie zostaje zaburzona ostrość widzenia. Wśród modeli nieprzezroczystych dostępnych na rynku należy wskazać na produkty z serii Freshlook lub Acuvue Colours. Te pierwsze są o tyle ciekawe, że producent połączył w soczewce trzy kolory, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie naturalnej barwy tęczówki.

 

Uwydatnić kolor tęczówki

Poza soczewkami zmieniającymi całkowicie kolor oczu na rynku można znaleźć też produkty, które pozwalają na uwydatnienie naturalnej barwy tęczówki. Takie soczewki kontaktowe kolorowe są ciekawe, bo umożliwiają podkreślenie koloru. Dzięki temu twoje oczy wyglądają żywiej. Chcąc osiągnąć taki efekt, należy sięgnąć po produkty z serii Acuvue Enhancers lub Fresh Look Dimensions, które są niemal przezroczyste. Ponieważ początkujący użytkownicy mogą je łatwo pomylić z tradycyjnymi soczewkami, które są lekko zabarwione, konieczne jest upewnienie się, że sięga się po soczewki kolorowe bez mocy optycznej.

Umów się na badanie wzroku

Nasi specjaliści czekają na Ciebie!