Okulary rowerowe – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?
Okulary kolarskie to nieodzowny ekwipunek każdego sportowca, który kocha rower. Tego typu gadżety sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych. Dzięki fotochromowym szkłom jakość widzenia w trakcie jazdy jest perfekcyjna, a dodatkowo oczy zabezpieczone są przed ewentualnymi urazami. Poznaj kilka popularnych modeli okularów rowerowych, które najchętniej wybierane są zarówno przez profesjonalnych kolarzy, jak i amatorów wycieczek rowerowych.
Z artykułu dowiesz się:
- Okulary rowerowe – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?
- Okulary rowerowe fotochromowe – czyli jakie?
- Okulary na rower w wersji damskiej i męskiej – które modele są godne uwagi?
Okulary na rower – jak wybrać najlepsze?
Jeżeli uwielbiasz jeździć rowerem, warto zastanowić się nad zakupem dodatkowych akcesoriów. Możemy zaliczyć do nich okulary rowerowe. Zanim jednak wybierzesz swój ulubiony model, warto dowiedzieć się, na co zwracać szczególną uwagę, aby perfekcyjnie dopasować okulary do własnych potrzeb. Bardzo ważne jest to, aby okulary na rower były lekkie i komfortowe w noszeniu, a w trakcie jazdy nie spadały, nie przesuwały się i nie pozostawiały otarć czy odcisków na skórze. W tej kwestii istotne są np. profilowane noski i wygodne zauszniki.
Dobrze, jeśli oprawki pasują też stylistycznie do kasku, Twojego stroju czy innych dodatków rowerowych. Bardzo często kobiety i mężczyźni decydują się np. na modele bez dolnej ramki czy z pełnymi oprawami w kolorze fluo, białym, niebieskim, czerwonym bądź czarnym. Oprócz szeroko rozumianego dopasowania koniecznie postaw także na wytrzymałość okularów do jazdy na rowerze, które przetrwają np. wywrotkę albo typowy przejazd przełajowy.
Istotne są też nietłukące się szkła, które ochraniają gałkę przed owadami i kamieniami mogącymi wpaść do oka w trakcie szybkiej jazdy. Ważnym parametrem są również otwory wentylacyjne. Dzięki nim cyrkulacja powietrza jest o wiele lepsza, a szkła nie parują – nawet jeśli mocno się spocisz.
OAKLEY OAKLEY 0OO9406 940605
PUMA PUMA PE0075S 008
OAKLEY OAKLEY 0OO9406 940606
UNOFFICIAL UNOFFICIAL UNSM0044 BBGD
OAKLEY OAKLEY 0OO9406 940610
OAKLEY OAKLEY 0OO9406 940601
OAKLEY OAKLEY 0OO9406 940608
OAKLEY OAKLEY 0OO9463 946306
OAKLEY OAKLEY 0OO9463 946301
POLAROID POLAROID PLD 7013/S EL9
Okulary fotochromowe na rower – co to znaczy?
Bardzo ważnym parametrem jest dobór odpowiednich szkieł. Pod tym względem najbardziej popularne są okulary rowerowe fotochromowe, czyli takie, które zmieniają zabarwienie w zależności od natężenia światła. Kiedy słońce mocno świeci, szkła się przyciemniają, zaś gdy jeździsz np. po ciemnym lesie, stają się jaśniejsze, co znacznie poprawia widoczność. Okulary fotochromowe na rower chronią Twoje oczy nie tylko przed słońcem, ale też szkodliwym promieniowaniem. Są idealne dla rowerzystów wybierających trasy w terenie. Bardzo pomocnym i wygodnym rozwiązaniem na rower mogą być też okulary, które mają szkła w tzw. technologii Prizm™.
ZAPAMIĘTAJ!
Prizm™ to technologia, która powstała z myślą o sportowcach różnych dyscyplin. Dzięki niej kontrast widzenia jest o wiele lepszy. Wyostrzone są także głębie kolorów. Prizm™ w połączeniu z technologią HDO oraz HD Polarized sprawia, że soczewki są bezkonkurencyjne i bardzo chętnie wybierane także przez rowerzystów. W sklepie internetowym visionexpress.pl tego typu rozwiązanie znajdziesz m.in. w sportowych modelach marki Oakley.
Okulary na rower: damskie i męskie modele idealne dla Ciebie
Jeżeli wciąż szukasz odpowiedniego modelu okularów rowerowych, specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji. Poniżej znajdziesz popularne i cenione oprawki, które najczęściej wybierają profesjonalni kolarze, ale i zwykli rowerzyści.
Okulary rowerowe z wysokiej jakości soczewkami z poliwęglanu oraz oprawkami O Matter®. Wyposażone w szkła z technologią Prizm™, która zwiększa zdolności adaptacyjne oka i ostrość widzenia w trakcie jazdy. Oprawki mają niski profil, co znacznie ułatwia łączenie okularów z systemem ochrony słuchu oraz zestawami komunikacyjnymi. Szkła pokryte są powłoką zapobiegającą ich parowaniu.