Okulary do biegania – wybierz najlepsze!

Okulary do biegania – zbędny gadżet czy ważny element wyposażenia biegacza?

Odpowiednie buty, wygodne getry, top albo t-shirt, na to bluza, czasem czapka – tak wygląda strój osoby, która uprawia jogging. W słoneczne dni wiele osób wyciąga także okulary przeciwsłoneczne. Te tradycyjne jednak przy gwałtownych ruchach zsuwają się z nosa, są niewygodne i chociaż chronią przed promieniowaniem słonecznym, to nie stanowią bariery dla wiatru, deszczu czy owadów. Dlatego jeśli jesteś biegaczem – albo planujesz nim być – zainwestuj w profesjonalne okulary do biegania, które zapewnią Twoim oczom kompleksową ochronę.

O czym przeczytasz w artykule:

  • Okulary do biegania – dlaczego warto ich używać?
  • Okulary do biegania damskie – czy da się połączyć estetykę z użytecznością?
  • Okulary do biegania – męskie i damskie modele dla wymagających

Okulary do biegania – dlaczego warto ich używać?

Świadomość szkodliwości promieniowania UV jest coraz bardziej powszechna, a coraz więcej osób chce chronić oczy przed zgubnym działaniem słońca. Okulary przeciwsłoneczne to w wielu przypadkach już nie tylko stylowy dodatek, lecz także ważny element garderoby, którego używa się przez cały rok. Stąd rosnąca popularność szkieł z filtrami i polaryzacją, które montowane są nawet w bardzo modnych oprawkach.

O wzrok warto dbać także w trakcie uprawiania sportu. Okulary do jazdy na rowerze czy okulary do biegania to niezbędny wydatek, by w trakcie wysiłku nie zaszkodzić oczom. Ich podstawową funkcją jest ochrona przed promieniowaniem UV, które – przyjmowane w zbyt dużej dawce – może uszkadzać wzrok i prowadzić licznych schorzeń, np. zaćmy czy zwyrodnienia plamki żółtej. Warto jednak zwrócić uwagę także na inne aspekty. Pierwszym z nich jest ochrona przed oślepieniem: promienie słoneczne potrafią dawać się we znaki i powodować ból oczu, zaczerwienienie, a nawet zawroty głowy. Łatwo wówczas wypaść z trasy czy zgubić drogę, jeśli biegasz w mniej dostępnym miejscu. Wrażenie oślepienia pojawia się przede wszystkim latem, ale i w zimowe dni, gdy śnieg odbija słońce.

Innym zagrożeniem dla biegacza są owady, pyłki i inne małe cząstki, które mogą wpaść do oka. Okulary do biegania, które przylegają do twarzy całą powierzchnią minimalizują ryzyko, że nieproszony gość pod powieką przerwie Ci trening. Ta sama sytuacja ma się zresztą w przypadku wiatru – nawet niezbyt silny powiew może podrażnić narząd wzroku i wywołać łzawienie.

Okulary do biegania damskie – czy da się połączyć estetykę z użytecznością?

Perfekcyjnie dobrany outfit wymaga dodatków w dobrym guście. Tymczasem wiele osób obawia się, że nie uda im się znaleźć wystarczająco ładnych okularów do biegania. Jest to jednak martwienie się na zapas. Coraz więcej firm odpowiada na zapotrzebowanie i produkuje okulary do biegania – damskie i męskie – które pasują do najbardziej stylowych legginsów albo topów: z dolną ramką albo bez niej, w klasycznych kolorach czerni i szarości, ale też czerwone, żółte, a nawet pudrowo różowe. W zależności od tego, czy zależy Ci na czymś neutralnym, czy wręcz przeciwnie – chcesz postawić na intensywne barwy, możesz dobrać też kolor soczewek. Dostępne są okulary do biegania z czarnymi szkłami, ale i lustrzanymi, różowymi, niebieskimi czy żółtymi.

Niezależnie od tego, na jaki model okularów do biegania się zdecydujesz, zwróć uwagę na to, by były dopasowane: powinny ściśle przylegać całą oprawką do twarzy i dobrze układać się na nosie. Tylko wówczas nie będą się zsuwać i skutecznie ochronią Cię przed powietrzem wpadającym z boku czy przed dostaniem się do oka ciała obcego. Część modeli wyposażona jest w antypoślizgowe panele umieszczone na nosku i zausznikach, aby zwiększyć przyczepność okularów do biegania, oraz specjalne otwory, które mają zwiększać cyrkulację powietrza między soczewką a skórą i zapobiegać parowaniu szkieł.

 

W okularach sportowych marki Oakley wykorzystywana jest technologia PrizmTM. Odpowiada ona za poprawę kontrastu widzenia i wyostrzenie głębi kolorów. W połączeniu z technologiami HDO oraz HD Polarized sprawia, że soczewki są najwyższej jakości i nie mają konkurencji na rynku.

Okulary do biegania – męskie i damskie modele dla wymagających

Jeśli szukasz idealnych okularów do biegania, koniecznie odwiedź sklep internetowy visionexpress.pl. Spośród wielu dostępnych tam modeli na pewno wybierzesz coś dla siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy też kilka propozycji:

 

Umów się na badanie wzroku

Nasi specjaliści czekają na Ciebie!