100zł rabatu na fototerapię Tearstim w ramach usługi medycznej VisionAqua

Oferta ważna

od 17 października 2020 do 31 grudnia 2020

Skorzystaj z wyjątkowej okazji i wykonaj BEZPŁATNY test zespołu suchego oka w salonie Vision Express w Galerii Mokotów. Test trwa tylko kilka minut, a jego wynik wskaże czy kwalifikujesz się do fototerapii dzięki której uwolnisz się od uciążliwych objawów. Więcej szczegółów na temat terapii, która wykonywana jest także w Galerii Mokotów uzyskasz pod numerem telefonu:

22 290 87 13

(poniedziałek-sobota w godzinach 10:00-22:00)

 

Czym jest zespół suchego oka?

Suche oko pojawia się, gdy stabilność tzw. filmu łzowego (naturalnych łez) zostaje zaburzona, co w konsekwencji prowadzi do niewłaściwego nawilżenia powierzchni oka. Nieprawidłowości mogą dotyczyć zarówno ilości, jak i składu łez. Eksperci szacują, że zespół suchego oka (ZSO) dotyka nawet 60% dorosłych. Ryzyko rozwoju ZSO wzrasta wraz z wiekiem i zdecydowanie częściej występuje u kobiet.

Jakie są objawy suchego oka?

W przebiegu choroby pacjent najczęściej skarży się na uczucie suchości powierzchni oczu oraz ich podrażnienie – odczuwane jako szczypanie, pieczenie czy też wrażenie tzw. piasku pod powiekami. Do innych objawów często występujących w przebiegu zespołu suchego oka należą zaczerwienienie oka, paradoksalnie nadmierne łzawienie, czasami ból.

Osoby z suchym okiem mogą także odnosić wrażenie, jakby ich powieki były ciężkie, oraz mogą doświadczać okresowego przymglenia widzenia.

Brak uczucia suchości oczu nie wyklucza występowania zespołu suchego oka. Zdarza się, że ilość produkowanych łez jest prawidłowa (lub nawet zwiększona), lecz z powodu ich niepełnego składu nie są one w stanie skutecznie i trwale zapewnić nawilżenia i ochrony powierzchni oczu.

Co może powodować wystąpienie zespołu suchego oka?

Zespół suchego oka może wystąpić, gdy podstawowa produkcja łez uległa ograniczeniu, zwiększyło się ich parowanie lub też skład filmu łzowego został zaburzony.

Do podstawowych czynników, które mogą przyczynić się do występowania i nasilania się objawów suchego oka, zaliczamy:

 • wiek – który jest czynnikiem ryzyka spadku produkcji łez,
 • przebywanie w wietrznym, zadymionym lub suchym środowisku, podobnie jak ograniczenie częstości mrugania –np. podczas pracy przy komputerze, długiego czytania lub oglądania TV, prowadzenia samochodu (zwłaszcza w nocy) – sprzyja szybszemu parowaniu łez i nasileniu objawów ZSO,
 • niektóre leki, jak np. leki przeciwhistaminowe, przeciwmigrenowe, przeciwdepresyjne, antykoncepcyjne, preparaty obniżające ciśnienie krwi i leki przeciwarytmiczne,
 • niektóre choroby ogólne, np. cukrzyca, zaburzenia pracy tarczycy, trądzik różowaty, choroby autoimmunologiczne.
 • laserowa chirurgia oka także może powodować przejściowe objawy zespołu suchego oka.

 

Jak diagnozuje się i leczy zespół suchego oka?

Pacjenci z objawami suchego oka powinni skonsultować się ze specjalistą, aby ustalić przyczynę i poziom nasilenia dolegliwości. Pomoże to w doborze właściwej i skutecznej strategii leczenia.

Twoje podrażnione oczy pod dobrą opieką już od pierwszej terapii

Zwykłe, powszechnie stosowane nawilżające krople do oczu jedynie łagodzą objawy suchości oczu, a nie likwidują jej przyczyny. Za sprawą innowacyjnej fototerapii gruczoły tarczkowe ponownie podejmują prawidłowe działanie. Dzięki temu poprawia się jakość filmu łzowego pokrywającego powierzchnię oczu, co znacznie redukuje objawy zespołu suchego oka.

Jak przebiega fototerapia zespołu suchego oka?

 • Sesja terapeutyczna trwa zaledwie kilka minut
 • Pacjent siada wygodnie na fotelu
 • Specjalista zakłada na zamknięte oczy pacjenta okulary ochronne, które będą w pełni eliminowały dostęp emitowanego promieniowania do gałki ocznej. Następnie nakłada na skórę dolnej powieki oka warstwę specjalnego hydrożelu.
 • Seria impulsów świetlnych kierowana jest na skórę powieki w czterech miejscach. Impulsy są łagodne oraz nieinwazyjne. Stymulują one znajdujące się w powiece gruczoły tarczkowe do wydzielania warstwy tłuszczowej filmu łzowego.
 • Identyczny proces powtarzany jest w obszarze dolnej powieki drugiego oka pacjenta.
 • Poprawa komfortu będzie odczuwalna już po pierwszej sesji. Po każdej kolejnej będzie się ona utrzymywała coraz dłużej. Cały proces terapeutyczny składa się z trzech do czterech sesji.

-150 zł na okulary korekcyjne!

Kup kompletną parę okularów korekcyjnych za minimum 400 zł i skorzystaj ze 150 zł zniżki!

Pozostałe promocje

Świąteczna promocja

Kalendarz adwentowy

Soczewki kontaktowe do -60% online!

Zapisz się do newslettera

CAŁY SALON WYŁĄCZNIE DLA CIEBIE!