Zakup okularów na raty

Jak dobierać oprawy okularowe i finansować zakup okularów?

Okulary są niezbędne wielu ludziom. W ubiegłym roku opublikowano statystyki, według których aż 93 procent dorosłych osób używa okularów. Choć w pierwszej chwili ta liczba może wydawać się nierealna, jednak po zastanowieniu się jest to całkiem prawdopodobne. Jak uniknąć nadwyrężenia portfela przy zakupie odpowiednich okularów?

Wraz z wiekiem wzrok się pogarsza, wady pogłębiają się i w zasadzie regularnie co dwa, trzy lata trzeba wymieniać okulary. Ci, którzy nadal cieszą się nienagannym wzrokiem, też używają okularów, bo coraz więcej czasu spędzają przed monitorami komputerów, telewizorów, prowadzą samochody nocą. Wiele osób chce prawidłowo chronić oczy przed nadmiarem promieni UV, a do tego niezbędne są dobre okulary przeciwsłoneczne. Jak podają dalej statystyki, w Polsce jest ponad 3,5 tysiąca salonów optycznych. Sprawdźmy więc, jak swoim klientom pomagają najlepsi. Jednym z liderów w tym zakresie jest z pewnością nasza firma – Vision Express. Nasi specjaliści dobierają szkła i oprawki perfekcyjnie. Współpracujemy także bankiem Santander, co pozwala na łagodne traktowanie portfeli klientów.

 

Najpierw szkła, potem oprawy okularowe

Wchodząc do salonu optycznego, klienci najpierw oglądają oprawki, przymierzają i na tej podstawie podejmują decyzje. Jednak, gdy kupuje się okulary, najpierw należy ustalić, jaki rodzaj szkieł będzie właściwy dla oczu. W salonach na klienta czeka okulista lub optometrysta. Obaj są w stanie dobrać odpowiednie szkła korekcyjne lub te wyposażone tylko w odpowiednie powłoki, które ochronią wzrok w różnych sytuacjach. Specjalista może dodatkowo zbadać wzrok pod kątem występowania innych dolegliwości, które wymagają specjalistycznej terapii.

Gdy już wiadomo, jakie szkła należy zastosować, przychodzi odpowiednia chwila na wybór oprawek. Te oczywiście muszą odpowiadać gustom klienta, który też powinien w nich dobrze się czuć i wyglądać. Trzeba jednak pamiętać, że okulary przede wszystkim muszą zapewniać wygodę noszenia. Zauszniki nie mogą uciskać, ani być za luźne, bo wówczas oprawki będą zsuwać się z nosa. Szczególną uwagę należy zwrócić na tak zwane noski, które muszą być bardzo dobrze  dopasowane do kształtu nosa. Noski nie mogą być zbyt ciasne, bo będą powodować nawet ból, a to uniemożliwi komfortowe noszenie okularów.

W salonach optycznych, w momencie odbioru gotowych okularów, zaleca się ich ponowne przymierzenie, bo wówczas łatwo jeszcze wprowadzić ewentualne poprawki. Dzięki temu, z salonu wychodzą tylko zadowoleni klienci.

 

Finansowanie zakupu

Nowe okulary to często bardzo poważna pozycja w domowym budżecie, a czasem wydaje się wręcz trudna do udźwignięcia. Vision Express wraz z Santander Consumer Bankiem proponuje korzystny system ratalny. Dlaczego warto wybierać taką formę finansowania zakupu?

Klient może kupić okulary w momencie, kiedy stają się one dla niego niezbędne. Zdarza się bowiem, że okulary ulegają zniszczeniu, albo zostają zgubione. Bywają też sytuacje, gdy wzrok się pogarsza, a klient nie zdążył jeszcze zgromadzić odpowiedniej gotówki.

Nie zawsze też posiadane w portfelu pieniądze klient chce wydać na zakup okularów. Korzystając z systemu ratalnego, może on gotówkę pozostawić w portfelu i cieszyć się nowymi okularami. Wreszcie, rozkładając zakup na raty, można wybrać lepszy, droższy model, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania klienta.

Decydując się na nowe okulary w salonach Vision Express, umowę ratalną można podpisać na miejscu, bezpośrednio przy zakupie oprawek. Klient musi tylko okazać dowód osobisty lub kartę zezwalającą na pobyt stały w naszym kraju. Przy zakupach do 6000 zł wystarczy, gdy złoży ustne oświadczenie o swoich dochodach. Dzięki temu w wygodny sposób płatność rozkładana jest na raty, a nowymi, świetnymi okularami można cieszyć się od razu.

Umów się na badanie wzroku

Nasi specjaliści czekają na Ciebie!