Soczewki kolorowe zerówki – 5 pomysłów, jak zrobić wrażenie na imprezie?

Wybierając się na imprezę nie tylko warto zadbać o ciekawą sukienkę, makijaż, buty czy torebkę, ale również o… kolorowe soczewki kontaktowe.

W ostatnich latach są one niezwykle popularne i coraz częściej traktowane jako element stylizacji. Prezentujemy pięć pomysłów, dzięki którym zrobicie wrażenie na każdej imprezie!

Postaw na intensywny kolor

To rozwiązanie dla tych, którym podoba się ich naturalny kolor oczu. W tym przypadku proponujemy soczewki kolorowe Freshlook Dimension, które jedynie podkreślą naturalny kolor tęczówki. Dzieje się tak dlatego, że soczewka nie przesłania tu tęczówki – nadaje jej wyłącznie inny odcień. Oczarujesz tu naturalnym, ale bardziej intensywnym kolorem oczu.

 

Radykalna zmiana i pogłębienie koloru

To propozycja dla bardziej odważnych. Decydując się na zakup między innymi soczewek All Vue Colors uzyskać można radykalną zmianę wyglądu przy jednoczesnym pogłębieniu naturalnego odcienia oczu. Jest to możliwe, gdyż te soczewki kolorowe zaprojektowane zostały ze specjalną ciemną obwódką, dzięki której oko wydaje się nie tylko bardziej wyraziste, ale przede wszystkim większe.

 

Coś dla tych, którzy mają ciemną tęczówkę

Nowoczesne soczewki projektowane są również z myślą o tych, którzy posiadają ciemniejszą tęczówkę. Acuvue 2 Colours to soczewki, które pozwalają na całkowitą zmianę koloru oczu. To produkt zdecydowanie dla tych wszystkich, którzy oczekują ciekawego efektu końcowego i chcą, aby ich metamorfoza była zauważalna w towarzystwie.

 

Bo czarny jest modny

To propozycja dla osób, które zawsze marzyły o dużych, czarnych oczach. Linia soczewek All Vue Crazy to paleta dwunastu wyjątkowych kolorów. Co istotne, te soczewki to produkt miesięczny. Jeżeli zatem lubisz wyróżniać się nie tylko w trakcie imprezy, ale również na co dzień, to ta propozycja została stworzona z myślą właśnie o Tobie!

 

A może wzorki?

Uwaga – tu możesz nawet zszokować swoim wyglądem! Soczewki kolorowe z linii All Vue Crazy to również gama najróżniejszych wzorków. Chcesz wyglądać niczym wampir? A może masz ochotę na kocie oczy? Tu wszystko jest możliwe! Przebieraj w palecie wyjątkowych soczewek, które pozwolą Tobie wyglądać po prostu szałowo na każdej imprezie.

Niezależnie od wyrobu przypominamy, że soczewki kontaktowe to wyrób, który należy w odpowiedni sposób używać i przechowywać. Przed ich założeniem konieczne jest też skontaktowanie się z okulistą.

Soczewki kontaktowe kolorowe – jak dopasować najlepszy odcień?

Chcesz zmienić kolor oczu? Choć na rynku znaleźć można szeroki wybór kolorowych soczewek kontaktowych, to warto jednak wiedzieć, w jaki sposób można dopasować najlepiej ich odcień, uwzględniając przy tym barwę swoich oczu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

 

Naturalny kolor oczu

Wybierając soczewki kontaktowe kolorowe należy przede wszystkim pod uwagę wziąć naturalną barwę swoich oczu, gdyż między innymi od tego elementu zależy ostateczny efekt. Osoby, których oczy są jasne, powinny – aby rozświetlić ich kolor – wybrać takie soczewki, które wzmacniają kolor. Wprost przeciwnie powinny zrobić osoby, które mają oczy w ciemnym kolorze – w takim przypadku wybrać należy soczewki kontaktowe o nieprzeźroczystym kolorze. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie pełnego, wyrazistego spojrzenia. Przykładowy produkt? FreshLook Dimensions to soczewki, które zaopatrzone zostały w ciemniejszą obwódkę na soczewce, dzięki czemu wzmacniają naturalny kolor oczu.

 

Efekt, który chcesz osiągnąć

Ten punkt wiąże się bezpośrednio z powyżej już opisanym. W zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć, powinnaś przebierać w kolorach soczewek kontaktowych. Naturalny kolor podkreślić można wybierają soczewki barwione i przeźroczyste. Takie będą dobre również wówczas, gdy zmiana ma być delikatna. Jeżeli jednak efekt ma być piorunujący, to warto sięgnąć po soczewki kontaktowe kolorowe, które wyprodukowane zostały z nieprzezroczystym kolorem. To właśnie te wykorzystuje się do radykalnej zmiany koloru oczu choćby z zielonego na brązowy. Jeżeli chcesz całkowicie zmienić kolor oczu, sięgnij choćby po soczewki Acuvue 2 Colours Enhancers.

 

Komfort jest równie ważny

Kolorowe czy nie, z mocą korygującą czy bez, trzeba pamiętać, że soczewki kontaktowe to zawsze wyrób medyczny. Z tego względu konieczne jest zadbanie o to, aby ich noszenie było komfortowe. Nowoczesne soczewki kontaktowe kolorowe są w pełni bezpieczne, ale każda zainteresowana osoba powinna pamiętać o konieczności odwiedzenia okulisty przed ich zakupem i założeniem. Dzięki takiej wizycie możliwe jest nie tylko dopasowanie soczewek, ale i szczegółowe zapoznanie się z aktualną ofertą producentów. Ponadto, specjalista może pomóc w dobrze koloru, który będzie – w zależności od indywidualnych preferencji – podkreślał naturalny kolor oczu lub radykalnie go zmieniał.

Umów się na badanie wzroku

Nasi specjaliści czekają na Ciebie!