Masz nadwrażliwe oczy? Soczewki jednodniowe są jedynym rozwiązaniem

Osoby noszące okulary dość często borykają się z nadwrażliwością oczu. Pieczenie, swędzenie, wrażenie obecności ciała obcego powoduje spory dyskomfort. Nadwrażliwość ta może być przeszkodą w noszeniu wielorazowych soczewek kontaktowych. Jeśli ostatnie próby zmiany okularów na szkła kontaktowe zakończyły się fiaskiem, warto skorzystać z innego rozwiązania, którym są soczewki jednodniowe.

Dlaczego Twoje oczy są wrażliwe?

Nadwrażliwość oczu sprawia, że oczy łzawią, pieką i swędzą. Pocieranie nie przynosi ulgi a jedynie nasila dolegliwości. W efekcie szybko dochodzi do ich zaczerwienienia i przekrwienia, co z kolei powoduje kolejne reakcje i jeszcze większy dyskomfort.

Wysychanie oka występuje w wielu chorobach ogólnoustrojowych, jednak ciągłe przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych bądź zadymionych, wielogodzinne wpatrywanie się w ekran monitora (w pracy, w domu) lub telewizora może również być jego przyczyną. Na prawidłowe funkcje oka istotny wpływ ma gruczoł łzowy, odpowiadający za stałe nawilżanie gałki ocznej (powieki równomierne je rozprowadzają). Niedostateczne wydzielanie łez może doprowadzić do uszkodzenia rogówki.

Za zaczerwienienie i pieczenie oczu odpowiadają również alergie. One również mogą być przyczyną powstawania obrzęku powiek, przekrwienia oraz pojawienia się wodnistej cieczy. Noszenie soczewek kontaktowych w takiej sytuacji jest raczej niemożliwe, albowiem u wielu osób nasilają one objawy zespołu suchego oka oraz samej alergii.

Dzięki soczewkom jednodniowym, zapomnisz o okularach

Nikt jednak nie jest skazany na noszenie okularów. Pojawienie się na rynku soczewek jednodniowych było przełomem przede wszystkim dla osób, które nie mogły korzystać z wielorazowych szkieł lub którym sprawiały one wiele niedogodności. Okazało się, że nadwrażliwość oczu wcale nie musi być przeszkodą w korzystaniu z wygodnych szkieł.

Soczewki jednodniowe są niezwykle miękkie i silnie nawilżone. Codzienne ich zmienianie chroni wrażliwe oczy przed potencjalnymi infekcjami. Soczewki te to najbardziej higieniczna oraz komfortowa alternatywa okularów.

Nowoczesne soczewki jednodniowe wykonywane są z materiałów hydrożelowych (np. Soflens 59, 1-Day Acuvue Moist) albo silikonowo-hydrożelowych (np. Pure Vision, 1-Day Acuvue TruEye). Gwarantują optymalny poziom nawilżenia przez cały dzień, nie powodując dyskomfortu spowodowanego suchym okiem. Nowością są również soczewki jednodniowe z gradientem uwodnienia (np. Dailes Total 1), które w środku szkła wynosi 33% i stopniowo wzrasta, by na powierzchni osiągnąć aż 80%.

Wszystkie soczewki jednodniowe są łatwe w pielęgnacji. Nie potrzebują żadnych dodatkowych zabiegów w postaci ew. oczyszczania, dezynfekcji czy sterylnego przechowywania. Są jednorazowe, więc po każdym użyciu wymienia się je na nowe.

Umów się na badanie wzroku

Nasi specjaliści czekają na Ciebie!