kolorowe-soczewki-czy-ograniczaja-pole-widzenia

Kolorowe soczewki kontaktowe – czy ograniczają pole widzenia?

Soczewki kontaktowe coraz popularniejsze, dlatego że stanowią wygodniejszą alternatywę okularów. Szacuje się, że na świecie korzysta z nich od 5-10% populacji. Ostatnimi czasy na rynku pojawiły się również kolorowe soczewki kontaktowe. Warto obalić kilka mitów z nimi związanych!

Soczewki kontaktowe pozwalają zmienić barwę oka w zaledwie kilka sekund. Sięgają po nie przede wszystkim ludzie młodzi, którzy chcą zmienić wygląd oczu. Niezależnie jednak od tego, czy to soczewki korygujące czy bez mocy optycznej, jest to wyrób medyczny, który zaprojektowany i wyprodukowany został zgodnie z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Oznacza to, że są one nie tylko bezpieczne, ale i zapewniają ogromny komfort podczas użytkowania. A co z ograniczaniem pola widzenia?

Ograniczanie pola widzenia – to już mit

Przekonanie, że kolorowe soczewki kontaktowe ograniczają pole widzenia jest związane z pewnym efektem zaobserwowanym przez osoby, które takie nosiły jeszcze kilka lat temu. Otóż, w przypadku starszych modeli, osoby noszące soczewki – w ciemnym pomieszczeniu – mogły zaobserwować przy brzegach coś niewyraźnego, zamglonego. Działo się tak dlatego, gdyż w ciemności źrenica automatycznie rozszerza się, zaś soczewka nie. Warto jednak pamiętać, że z tym problemem nie borykają się osoby, które korzystają z nowoczesnych soczewek kontaktowych. Aktualnie zaawansowana technologia pozwala na produkowanie takich soczewek, których używanie jest w pełni bezpieczne i komfortowe.

Wybierz swój kolor

Jak to się dzieje, że wybierasz kolorowe soczewki kontaktowe i… cieszysz się nowym kolorem oczu? Nie ma w tym ani odrobiny magii – tym przypadku trzeba mówić o zaawansowanej technologii. Niezależnie od marki, wszystkie produkowane są w podobny sposób. Przykładowo kolorowe soczewki kontaktowe FreshLook ColorBlends nie tylko zmieniają barwę oka, ale również zapewniają pogłębienie jej wyrazistości. Jest to możliwe, gdyż dochodzi do złożenia rysunku tęczówki, i to aż z trzech kolorów, które naniesione są w postaci zbioru barwnych punktów. Wystarczy odpowiednio dbać o zakupione soczewki, aby cieszyć się komfortem ich noszenia w każdej sytuacji i okolicznościach, w tym również, gdy jest ciemno.

Umów się na badanie wzroku

Nasi specjaliści czekają na Ciebie!

Pozostałe porady

Pakiety soczewek – jakie soczewki wybrać do okularów korekcyjnych?

Soczewki kontaktowe – dofinansowanie od pracodawcy

Płatności odroczone PayPo

Jak kupić okulary korekcyjne przez internet?

Certyfikat ISO 13485