iBlock – okulary do monitorów

iBlock to specjalne okulary ochronne przeznaczone dla użytkowników wszelkich urządzeń cyfrowych

Każdego dnia przed monitorami komputerów, laptopów czy smartfonów spędzamy mnóstwo czasu. Z kolei po pracy zasiadamy przed telewizorami, oglądając ulubione programy dla zwykłego relaksu. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wszystkie te urządzenia emitują tak zwane światło niebieskie, które niestety nie jest obojętne dla naszego zdrowia i dla naszych oczu.

Samo światło niebieskie występuje w warunkach naturalnych, bo jest obecne w świetle dziennym i w zasadzie nie powinno powodować żadnych niekorzystnych skutków. Jednak wszystkie nowoczesne urządzenia wyposażone w ekrany LCD i LED emitują ten rodzaj światła w nadmiarze, podobnie jak wszelkiego rodzaju energooszczędne oświetlenie. Tak duża ilość niebieskich promieni  wpływa nie tylko na wzrok, ale na cały organizm, ponieważ  zaburza naturalny rytm dobowy funkcjonowania organizmu. To może powodować chociażby problemy ze snem, więc musimy się przed nimi bronić.

Niebieskie światło a wzrok

Częstymi objawami, które pojawiają się u osób spędzających sporo czasu przed monitorami różnych urządzeń, są mroczki przed oczami, zmęczenie oczu, bóle głowy, suchość oczu, a nawet nieostre widzenie. Jest to spowodowane nadmierną pracą wzrokową w bliży i nieprzestrzeganiem zasad higieny wzroku (przerwy co 20 minut, na 20 pełnych mrugnięć, okrężne ruchy gałkami ocznymi zgodnie i przeciw ruchom wskazówek zegara, kilkunastokrotne przerzucanie wzroku dal- bliż, bliż-dal)  Światło niebieskie również nie sprzyja zmniejszeniu tych objawów. Przed nadmierną ekspozycją na to światło powinny się szczególnie chronić osoby ze zmianami w kierunku zaćmy, retinopatii barwnikowej, retinopatii cukrzycowej i zmianami zwyrodnieniowymi siatkówki związanymi z wiekiem. Pojawiły się specjalne okulary ochronne z powłoką iBlock, które skutecznie redukują światło niebieskie docierające do oka podczas pracy przy komputerze czy laptopie. Okulary iBlock są też nieocenione wieczorem, przed snem czy w czasie oglądania telewizji.

Światło niebieskie emitowane przez monitory komputerowe i ekrany telewizorów zaburza naturalny proces wydzielania przez ludzki organizm melatoniny, hormonu odpowiedzialnego za zdrowy i spokojny sen. Zjawisko to nasila się podczas korzystania z monitorów LCD wieczorem lub w nocy.

Co to jest iBlock?

iBlock to specjalne okulary ochronne przeznaczone dla użytkowników wszelkich urządzeń cyfrowych, które skutecznie zapobiegają nadmiernemu przedostawaniu się światła niebieskiego do wnętrza oka. Okulary iBlock mają bardzo pozytywny wpływ na utrzymanie koncentracji w czasie wykonywania różnych prac wzrokowych .

iBlock to także okulary, które mogą być wykorzystywane ze względów czysto wizerunkowych i estetycznych. Okulary te świetnie sprawdzają się jako stylowy dodatek czy akcesorium stylizacji. Wystarczy spojrzeć na wybiegi modowe, aby zauważyć jak świetnie podkreślają niejeden look.

Wyjątkowość zalet okularów IBlock jest związana  z zastosowaniem specjalnych powłok Blue Cat na  soczewki. Powłoki te blokują część światła niebieskiego przed przedostawaniem się do wnętrza oka, tak aby jego dawka niemal  nie różniła się od zwykłej ilości zawartej w świetle dziennym. Soczewki zapewniają też ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Oprawy i szkła iBlock

Ochronne okulary iBlock stworzono w celu wykorzystania ich do pracy przy komputerze, laptopie czy nawet smartfonie oraz do oglądania telewizji. Dlatego też są dostępne wraz ze szkłami korygującymi wzrok  do +3,00 dioptrii, a poszczególne warianty różnią się między sobą połową dioptrii. W sprzedaży dostępny też jest model plano, który poleca się wszystkim tym, którzy nie potrzebują korekcji wzroku, ale chcą chronić oczy przed niebieskim promieniowaniem.

Oprawy okularów dostępne są w subtelnym, prostym fasonie. Wówczas stają się one najbardziej uniwersalne. Wykonane z bardzo miękkiego tworzywa łatwo dopasowują się do kształtu twarzy. Dzięki temu osoby, które są zmuszone używać ich przez wiele godzin każdego dnia, nie będą odczuwaćdyskomfortu czy nieprzyjemnego uczucia ciężkości na nosie.

Jest to rozwiazanie polecane wszystkim pracującym wiele godzin przy komputerze. Również dzieci i młodzież spędzają długie godziny przed monitorami laptopów, tabletów i smartfonów, więc dla nich iBlock to wręcz niezbędne rozwiązanie.

Gdzie kupić okulary iBlock?

Okulary iBlock dostępne są tylko i wyłącznie w wybranych salonach oraz w sklepie internetowym Vision Express.

 

Ważne: Okulary iBlock są tymczasowe i należy ich używać wtedy, gdy nie mamy dostępu do dedykowanych, właściwie dobranych okularów do czytania o zindywidualizowanych parametrach montażowych. Tylko tak dobrane okulary gwarantują pełny komfort użytkowania i posłużą nam na długie lata.

 

Stwórz własne okulary do komputera, wybierając dowolne oprawy!

Umów się na badanie wzroku

Nasi specjaliści czekają na Ciebie!