Jaskra

okulary, metropolia, soczewki, nowe spojrzenie, innowacyjność, ostrość widzenia, okulary korekcyjne w vision express

Ryzyko zaatakowania oczu przez jaskrę wzrasta po 40. roku życia. Szczególnie narażone są osoby, cechujące się dalekowzrocznością i kobiety. Choroba może być dziedziczna.

Jaskra należy do najcięższych chorób oczu i daje największy odsetek ludzi niewidomych. Dlatego tak niezbędne są regularne badania wzroku w gabinecie okulistycznym po to, aby wcześnie wykryć chorobę i zacząć ją leczyć. By rozpoznać lub wykluczyć chorobę przeprowadza się szereg badań takich, jak: pomiar ciśnienia śródgałkowego, badanie dna oka, pola widzenia i wiele innych. Jeśli rozpoznanie jaskry nie zostanie potwierdzone nie oznacza to, że jaskrę wykluczono raz na zawsze, może ona wystąpić w późniejszym okresie życia szczególnie, gdy istnieją czynniki obciążające. Jaskra przebiega najczęściej podstępnie i bezboleśnie. Należy ją wykluczyć w każdym przypadku nawracającego bólu głowy.

Jak się leczy jaskrę?
Stosuje się krople do oczu, które obniżają ciśnienie w gałce ocznej, wykonuje się zabiegi operacyjne, jeśli nie pomagają leki.

Ryzyko zaatakowania oczu przez jaskrę wzrasta po 40. roku życia. Inrormujemy czym jest i co robić widząc objawy. Tłumaczymy, dlaczego tak niezbędne są regularne badania wzroku w gabinecie okulistycznym.